Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-03-06 17:58:23

makaku
makaku
Zarejestrowany: 2012-03-06
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

ja na początku tez trenowałem z tanimi pulsometrami i powiem szczerze, że jestem za biedny na tego typu wydatki.. przekonałem się na własnej skórze, że warto zainwestować w lepszy sprzęt niż wymieniać zegarek co sezon. teraz biegam z pulsometrem Timexa i nie mam żadnych kłopotów z odczytem pulsu czy z baterią. wiadomo jest to trochę większy koszt, ale na dłuższą metę bardziej się opłaca niż tańsze alternatywy.

Offline

#2 2012-06-29 19:05:10

SpecialSecretSongInside
SpecialSecretSongInside
Zarejestrowany: 2012-06-29
Wiadomości: 7
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Z góry przepraszam, że odkopuję dość dawny wątek, ale chyba nie opłaca się zakładać nowego.
Prosiłbym o opinię, jaki model z pulsometrów oferowanych przez firmę TIMEX możecie polecić? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? (Cena do ~ 800 zł)

Offline

#3 2012-07-07 12:24:16

asjan
asjan
Zarejestrowany: 2011-09-12
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

mam pytanko w jaki sposób można skasować pamięć w komputerku sigma rc14,11 pozdrawiam

Offline

#4 2012-07-10 18:24:20

SpecialSecretSongInside
SpecialSecretSongInside
Zarejestrowany: 2012-06-29
Wiadomości: 7
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

To ja wrócę do pytania, które zadałem wcześniej. Otóż znalazłem stronę "trenujmadrze.pl", na której jest sporo opisów konkretnych modeli pulsometrów - tutaj marki TIMEX akurat. Adres bardzo pomocny dla tych, którzy poszukują pulsometru odpowiedniego dla siebie.

Offline

#5 2012-07-12 06:55:05

Kyllyan
Kyllyan
Zarejestrowany: 2010-07-29
Wiadomości: 96
Reputacja: +  3  -

Pulsometr - jaki wybrać?

jeśli chodzi o timex do 800 zl to znalazłem cos takiego:
http://testyoutdoorowe.wordpress.com/2012/07/11/timex-pulsometr-race-trainer-pro-mega-test/ [testyoutdoorowe.wordpress.com]
recenzje pisał mój znajomy, któremu wierzę

--
[run-log.com]

Offline

#6 2012-07-19 14:01:17

Luda
Luda
Zarejestrowany: 2011-12-14
Wiadomości: 14
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Witam, nie jestem fachowcem od sprzętu ale pulsometr za takie pieniądze to chyba nieporozumienie...
Dla wyczynowych sportowców trenujących w oparciu o strefy tętna (co nie jest łatwe dla amatorów) to jeszcze rozumiem.
Kiedyś miałem Garmina FR60 teraz ma 305 i mam pomiar tętna, czasu, prędkości, dystansu a właściwie najważniejsze dla mnie podczas biegu jest dystans i tępo z jakim biegam.
Treningi wg. stref tętna to raczej wyższa szkoła jazdy, natomiast treningi wg. tępa i dystansu są zrozumiałe dla każdego nawet początkującego biegacza.
Pozdrawiam.

--
[run-log.com]

Offline

#7 2012-08-12 01:34:36

sirxobo
sirxobo
Zarejestrowany: 2012-04-14
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Wywaliłem kasę na Sigmę 15.11. Teraz wiem że KAŻDY pulsometr powinien mieć CO NAJMNIEJ:

- podświetlenie ( jeśli biegasz o zmierzchu, w nocy, w zimie-ogólnie przydaje się)
- PRZYNAJMNIEJ 3 zakresy do ustawienia tętna REGULOWANE ( szybko ogarniesz co i jak i jak będziesz chciał biegać świadomie lub tez przeprowadzać trening to jest to naprawdę ułatwienie prze ogromne)
- kodowanie sygnału ( jak startujesz w zawodach, lub gdy biegać w okolicach przesyłu prądu o dużym natężeniu, słupów trakcyjnych itd. - możesz często tracić zasięg)

Co jest fajne, ale nie niezbędne ( winduje cenę w górę):
- GPS

Minus jest tez taki że nie ma szans zmierzyć tętna spoczynkowego które u mnie jest poniżej 60 a jest to dolna granica odczyt z tego co zauważyłem.

Offline

#8 2012-12-11 13:44:12

klautel_Jacek
klautel_Jacek
Zarejestrowany: 2012-12-11
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Polecam pulsometr BEURER PM 26, posiada wszystkie niezbędne funkcje, które są niezbędna dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych biegaczy.

Offline

#9 2013-01-09 11:25:58

andy1962
andy1962
Zarejestrowany: 2011-04-28
Wiadomości: 23
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Pewnie każdy ma swoją rację co do potrzeby posiadania urządzenia mniej lub bardziej skomplikowanego. Ja przez 2 lata używałem niemieckiego pulsometru Sanitas zakupionego w aptece za ok. 50 zł i byłem bardzo z niego zadowolony do czasu kiedy 3 miesiące temu nie dostałem w prezencie na swoją "50" Polara Rs 100. Zgodnie z innymi opiniami potwierdzam, że to urządzenie stosunkowo nieskomplikowane, wygodne i proste w obsłudze a w dodatku mierzy wszystkie niezbędne parametry a jednocześnie bez bajerów typu GPS. Dzisiaj dla moich 20-25km tygodniowo w zupełności mnie wystarcza. Co prawda półka cenowa trochę wyższa ponad 250 zł ale ma możliwość zgrywania danych na PC.
Vanti, swoją drogą nie wyobrażam sobie abym w czasie treningu obsługiwał smartfona?
Pozdrawiam

--
“Ból jest stanem przejściowym, duma pozostaje na zawsze”

Offline

#10 2013-01-10 18:30:09

Kris79
Kris79
Zarejestrowany: 2013-01-02
Wiadomości: 22
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

witam
Ja na dniach zakupiłem swój pierwszy pulsometr z biedronki http://tiny.pl/h2xs2 [tiny.pl]
Teraz trwa tam akcja "zadbaj o zdrowie"
czas, czas w zakresie wyznaczonych granicznych tętna, tętno max i średnie oraz kalorie , GPS w smarcie
nie mam odniesienia do innych ale działa i to dobrze , cena 59pln
link do gazetki http://tiny.pl/h2m5m [tiny.pl]
pozdrawiam

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora