Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-01-31 21:15:41

Fitnesowiec
Fitnesowiec
Zarejestrowany: 2015-01-25
Wiadomości: 3
Reputacja: +  0  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

Podciąganie na drążku dla początkujących. Jak zrobić pierwsze podciągnięcie.



Ćwiczenia dla osób, które nie są w stanie wykonać kilku czy nawet ani jednego podciągnięcia na drążku. W kolejności od najłatwiejszego do najtrudniejszego:

Ściąganie górnego drążka
Chwytamy drążek około 2 razy szerzej niż rozstaw barków. Plecy wyprostowane, odchylając się lekko to tyłu ściągamy drążek do klatki piersiowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Podciąganie na drążku niskim
Dostosuj wysokość drążka tak by przy wyprostowanych rękach nie dotykać tyłkiem ziemi. Wypnij klatkę i przyciągnij tułów do drążka. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Oszukane podciąganie podchwytem
Złap drążek podchwytem (kciuki na zewnątrz). Oprzyj nogi na stołku i podciągnij się wspomagając pracą nóg. Wykonaj 5 serii po 5 powtórzeń.

Oszukane podciąganie nachwytem
Złap drążek nachwytem (kciuki do wewnątrz). Oprzyj nogi na stołku i podciągnij się wspomagając pracą nóg. Wykonaj 5 serii po 5 powtórzeń.

--
Mój Blog Fitness
www.fitnesowiec.pl

Offline

#2 2015-03-25 14:40:52

sakiewek
sakiewek
Zarejestrowany: 2015-03-25
Wiadomości: 3
Reputacja: +  0  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

Fajne ćwiczenia dla laików

Offline

#3 2016-10-26 15:26:48

Andzelka
Andzelka
Zarejestrowany: 2016-10-26
Wiadomości: 10
Reputacja: +  0  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

Fitnesowiec
Podciąganie na drążku dla początkujących. Jak zrobić pierwsze podciągnięcie.



Ćwiczenia dla osób, które nie są w stanie wykonać kilku czy nawet ani jednego podciągnięcia na drążku. W kolejności od najłatwiejszego do najtrudniejszego:

Ściąganie górnego drążka
Chwytamy drążek około 2 razy szerzej niż rozstaw barków. Plecy wyprostowane, odchylając się lekko to tyłu ściągamy drążek do klatki piersiowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Podciąganie na drążku niskim
Dostosuj wysokość drążka tak by przy wyprostowanych rękach nie dotykać tyłkiem ziemi. Wypnij klatkę i przyciągnij tułów do drążka. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Oszukane podciąganie podchwytem
Złap drążek podchwytem (kciuki na zewnątrz). Oprzyj nogi na stołku i podciągnij się wspomagając pracą nóg. Wykonaj 5 serii po 5 powtórzeń.

Oszukane podciąganie nachwytem
Złap drążek nachwytem (kciuki do wewnątrz). Oprzyj nogi na stołku i podciągnij się wspomagając pracą nóg. Wykonaj 5 serii po 5 powtórzeń.

Jesli chdozi o podciaganie (zwlaszcza dla poczatkujacych kobiet) to polecam podcianganie z gumami. jest wiele poradnikow w internecie, albo mozna tez zapytac sie trenerow jak to wyglada. Generalnie dosc szybko poprawia sie ogolna sprawnosc i sila organizmu

Offline

#4 2016-11-18 18:34:43

Fitnesowiec
Fitnesowiec
Zarejestrowany: 2015-01-25
Wiadomości: 3
Reputacja: +  0  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

Wpis ze zdjęciami podciąganie na drążku

--
Mój Blog Fitness
www.fitnesowiec.pl

Offline

#5 2016-12-16 12:27:30

fafiqu
fafiqu
Zarejestrowany: 2016-12-16
Wiadomości: 9
Reputacja: +  0  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

Dla poczatkujących to tez dobre jest opuszczanie. Jesli nei damy rady podciągnąć się więcej niz 4 razy to lepiej wychodzić na krzesło i opuszxczać się. Lepiej to wpłynie na nasze mięsnie.

Offline

#6 2017-01-11 12:26:04

sampel
sampel
Zarejestrowany: 2017-01-11
Wiadomości: 4
Reputacja: +  0  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

fafiqu
ei damy rady podciągnąć się więcej niz 4 razy to lepiej wychodzić na krzesło i opuszxczać się. Lepiej to wpłynie na nasze mięsnie.
Zgadzam się. Systematyczne opuszczanie się-bardzo powoli i dokładnie- spowoduje rozerwanie włókien mięśniowych najszerszych grzbietu. Przez to, po pewnym czasie, dużo łatwiej będzie można wykonać pierwsze serie podciągania. Dla prawdziwych wariatów można spróbować opuszczania z obciążeniem, ale zalecana jest wtedy ostrożność, żeby nic sobie nie zrobić

Offline

#7 2017-10-06 12:33:12

Kyllyan
Kyllyan
Zarejestrowany: 2010-07-29
Wiadomości: 96
Reputacja: +  3  -

Podciąganie Na Drążku Dla Początkujących

Ja się nie podciągnę ani razu. Ale ja jestem dziadek (70+) i mam 15 kg nadwagi. poszedłbym na siłownie, ale mi kurde głupio… Póki co ćwiczę pompki…

--
[run-log.com]

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora