Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-11-18 15:21:04

Zantor
Zantor
Zarejestrowany: 2013-11-18
Wiadomości: 3
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Witam
Mam prośbę o pomoc. Moja niedoceniona życzy sobie na święta pulsometr. W prawdzie kobita nie biega, nie chodzi i nic nie ćwiczy ale twierdzi że jak dostanie pulsometr to zacznie biegać. ( to jest ta cienka linia która dzieli ją od sportowego trybu życia).
Oczywiście zamówienie dotyczy pulsometru ze wszystkimi bajerami z pomiarem prędkości i dystansu włącznie.
I tu pojawia się moje pytanie: co wybrać? Powiem szczerze, że nie bardzo wierzę, że "wyjdzie w pole" więcej niż 2 razy, więc nie bardzo chciałbym wydać 300 zł na taką pamiątkę. Myślałem o czymś w granicach 130-160 zł tylko nie znalazłem w tej cenie nic co by miało dystans i prędkość.
I drugie pytanie: Czym się sugerować kupując? Niektóre mają pas piersiowy, inne działają bez - co jest lepsze (jakie to ma znaczenie?).
Wielkie dzięki za pomoc.

Offline

#2 2013-11-20 22:23:51

wit
wit
Zarejestrowany: 2013-05-18
Wiadomości: 58
Reputacja: +  1  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Kupiłbym jej butym, albo koszulkę i górę dresową, bez tego raczej się nie da biegać, szczególnie jak zima za oknem, bez pulsometru da się.
Alternatywnym prezentem do karnet miesięczny na siłownie.

Offline

#3 2013-11-21 16:44:29

rodas
rodas
Zarejestrowany: 2012-11-16
Wiadomości: 44
Reputacja: +  2  -

Pulsometr - jaki wybrać?

wit
Kupiłbym jej buty, albo koszulkę i górę dresową, bez tego raczej się nie da biegać, szczególnie jak zima za oknem, bez pulsometru da się.
Alternatywnym prezentem do karnet miesięczny na siłownie.

Dobrze napisane;-)
A w kwesti pulsometru to taki model z pomiarem dystansu to co najmniej 250pln za sigme i to pomiar dystansu po wcześniejszym skalibrowaniu krokiem. Z GPS to juz wydatek ok 400pln za nowy. Ja używam pulsometru beurer PM25. Kupiłem za chyba 100 na popularnym serwisie aukcyjnym. Podstawowe funkcje, po kilkunastu sekundach łapie sygnał z holtera którego nie gubi. Ale on nie mierzy dystansu. Do tego używam run-log lub apki konkurencji. Za cene którą podałeś można by poszukać samego holtera z bluetooth i używac z jakąś aplikacja na fonie. Jak kolega wyżej napisał bez pulsometru da się biegać. Ja po zakupie byłem załamany wysokością tętna;-) Z drugiej strony dowiedziałem sie jakie mam max tętno i okazało się że duuuużo wyższe niż z wzorów.

--
[run-log.com]

Offline

#4 2013-11-25 14:57:03

Zantor
Zantor
Zarejestrowany: 2013-11-18
Wiadomości: 3
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Pomysł z butami rzeczywiście dobry. Tylko, że nie chodzi o racjonalność ale o satysfakcje. A tylko pulsometr zapewni mi brak gorzkich żali aż do następnych świąt.
A co do wyboru - rozumiem że "holter" to jest ta opaska piersiowa? To jest standardowo zestawie czy trzeba dokupić?
Jakie jeszcze opcje bywają w tych sprzętach na które warto zwrócić uwagę. Ze względu na cenę pomiar dystansu odpada....

Offline

#5 2013-11-25 15:35:56

rodas
rodas
Zarejestrowany: 2012-11-16
Wiadomości: 44
Reputacja: +  2  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Tak, holter to ta opaska na klatkę piersiową. Jest w zestawie chyba że to pulsometr który "czyta" z dotyku ale nie polecają tego typu ze względu na duży błąd i niewygodę pomiaru podczas aktywności. Na co zwrócic uwagę? myślę że podświetlenie się przydaje ale to zazwyczaj ma już każdy pulsometr. Dobrą rzeczą jest sygnał kodowany. Reszta to raczej standardowe funkcje w najtańszych pulsometrach: średnie tętno, max i min tętno, stoper, zegar. Mój po wcześniejszym zapisaniu w pamięci maksymalnego tętna i wpisaniu zakresów procentami podaje po aktywności ile czasu w jakiej strefie biegłem. Przydaje się moim zdaniem alarm dzwiękowy przekroczenia zakresu tętna. Ja bym sie skłaniał do tego crivita z LIDLa. Jest tani i po jakimś czasie sam zobaczysz czego Ci więcej potrzeba:-)

--
[run-log.com]

Offline

#6 2013-12-03 15:47:05

Zantor
Zantor
Zarejestrowany: 2013-11-18
Wiadomości: 3
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

A co myślicie o tym cacku:
http://allegro.pl/pulsometr-sigma-rc-1209-dystans-wa-wa-czarny-i3751064589.html [allegro.pl]
Trochę przekracza budżet ale podobno mierzy dystans

--------------------

już się trochę sam połapałem. W tej sigmie dystans jest mierzony z krokomierza a nie GPS.
Macie jakieś propozycje alternatywne z taka opcją?

Edytowany Zantor (2013-12-03 15:52:04)

Offline

#7 2013-12-06 17:30:06

wit
wit
Zarejestrowany: 2013-05-18
Wiadomości: 58
Reputacja: +  1  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Jakościowo moim zdaniem w/g marek pulsometry kształtują się mniej więcej tak:
1. Suunto
2. Garmin
3. Polar
4. Timex

5. Sigma, Nike
6. No name.

Kup to na co Ciebie stać, jeśli nie będzie biegać sprzedaż za połowę ceny,
Cena ok 250 to cena fajnego użytecznego, ładnego gadżetu.
Piszesz, że masz przekroczony budżet, za coś lepszego zapłacisz więcej. Przy tych cenach rozważania są mnie j więcej na poziomie co jest lepsze Reanult Clio, czy Peugot 207, a może Corsa ?
Każdym z nich da się jeździć.
Zrób jej prezent i zacznij biegać z nią.

Offline

#8 2013-12-16 11:37:53

wit
wit
Zarejestrowany: 2013-05-18
Wiadomości: 58
Reputacja: +  1  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Zantor i na czym stanęło jesli to nie tajemnica ?
Wit

Offline

#9 2014-01-20 14:39:22

truchcik87
truchcik87
Zarejestrowany: 2014-01-20
Wiadomości: 5
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

To może ja wypowiem się z kobiecego punktu widzenia Wbrew pozorom różne gadżety bardzo pomagają w podjęciu decyzji o bieganiu. Tak było ze mną, kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że istnieją bardzo fajne zegarki do biegania [nawigacja-samochodowa.com.pl] czy ciekawe modele butów Wcześniej miałam awersję do tego rodzaju aktywności fizycznej, ale teraz jest już lepiej i spokojnie dam radę przebiec dziennie ok. 10 km.

Offline

#10 2015-01-16 20:34:21

pola22
pola22
Zarejestrowany: 2015-01-16
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Polecam to forum http://fitspire.pl/pulsometr-polar-m400-pierwsze-wrazenie.html. Tutaj akurat opinia na temat pulsometru M400, ale znajdziecie tu również wiele innych cennych informacji…zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych biegaczy i nie tylko.

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora