Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-07-30 19:22:37

madeline555
madeline555
Zarejestrowany: 2013-07-30
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Wysoka krótkowzroczność

Witam wszystkich
Ok. 2-3 miesiące temu postanowiłam, że muszę popracować nad moją bardzo słabą kondycją. Zaczęłam od pływania raz w tygodniu(na więcej niestety czasu nie mam - studia na politechnice nie pozwalały ). Wpadłam teraz na pomysł - czemu nie zacząć biegać? Mam teraz czas i pogoda jest ładna... Mam tylko jedno pytanie zanim zacznę. Czy wysoka krótkowzroczność nie jest jakimś problemem przy bieganiu? Mam wadę ok. -9,5DB na obu oczach, ciśnienie w gałkach ocznych niskie(czyli bardzo dobre) i siatkówkę też ładną, jak na taką wadę. Zawsze miałam zwolnienie z biegów długodystansowych(takich na wf na czas), ale teoretycznie mogę uprawiać sporty, w których nie trzeba dźwigać. Zresztą jeśli chodzi o te zakazy przy wadach wzroku, to są najróżniejsze opinie na ten temat. Może ktoś biega z taką wadą i może się wypowiedzieć

Oczywiście nie mam zamiaru od razu robić jakiś ciężkich treningów, tylko zacząć np. od 6. tygodniowego treningu do 30 minut biegu

Offline

#2 2013-07-31 10:55:24

r2d2
r2d2
Zarejestrowany: 2010-01-03
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Wysoka krótkowzroczność

Witam. Tak dużej wady nie posiadam, u mnie jest to -6,5. Biegam od 4 lat, ćwiczę umiarkowanie siłowo. Oprócz technicznych problemów z okularami nic mi nie dolega.

Offline

#3 2013-07-31 19:56:25

Borbet
Borbet
Zarejestrowany: 2011-12-18
Wiadomości: 61
Reputacja: +  0  -

Wysoka krótkowzroczność

Ja jednak skonsultowałbym to z lekarzem. Oczy to nie są już żarty...

--
[run-log.com]

Offline

#4 2013-08-01 12:52:03

madeline555
madeline555
Zarejestrowany: 2013-07-30
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Wysoka krótkowzroczność

Moja lekarka nie ma większych przeciwwskazań przeciwko wysiłkowi fizycznemu, o ile nie trzeba dźwigać czegoś ciężkiego, czy też przetrenowywać się. Wspominała tylko o możliwym gorszym widzeniu wysoko w górach( a zdarza mi się chodzić po górach).

r2d2
Witam. Tak dużej wady nie posiadam, u mnie jest to -6,5. Biegam od 4 lat, ćwiczę umiarkowanie siłowo. Oprócz technicznych problemów z okularami nic mi nie dolega.


Ja już przy -5 dostawałam zwolnienia z ćwiczeń siłowych

Jeszcze spróbuję się z kimś skonsultować jeśli chodzi o to, ale skoro pozwolono mi na rower górski (wydaje mi się, że tam trzeba trochę więcej siły wykorzystać ), wycieczki po górach, narty i pływanie, to z bieganiem też nie będzie problemu

Offline

#5 2017-02-21 14:27:22

jmalll
jmalll
Zarejestrowany: 2017-02-10
Wiadomości: 9
Reputacja: +  0  -

Wysoka krótkowzroczność

Właśnie w soczewkach powinno się biegać. Sama mam sporą krótkowzroczność i osobiści nie wyobrażam sobie aby biegać jedynie w okularach. Byłoby to bardzo niewygodne ( okulary spadają). Soczewek praktycznie nie czujesz na oku oraz są o wiele wygodniejsze.
Zerknij sobie na stronę:
https://www.mojepierwszesoczewki.pl/o-soczewkach/co-to-jest-krotkowzrocznosc-objawy-i-leczenie/

Jest tutaj kilka informacji o krótkowzroczności.

Offline

#6 2018-07-09 09:11:52

Mistrzuu
Mistrzuu
Zarejestrowany: 2018-07-09
Wiadomości: 21
Reputacja: +  0  -

Wysoka krótkowzroczność

Sam również jestem krótkowidzem oraz biegam. Pytałem się równiez o te rzeczy swojego okulisty ale ten powiedział, ze aktwyność fizyczna nie ma tutaj nic do rzeczy i jak najbardizej można jest biegac. Powinnaś jednak zastanowić się nad swoim komfortem:
albo sprawić sobie dobrze dopasowane oprawki okularów
albo własnie- zamówić sobie soczewki

Ta druga opcja jest moim zdaniem jednak wygodniejsza

Zerknij sobie tutaj: https://aurum-optics.pl/ - w sklepie mają dobre ceny

Edytowany Mistrzuu (2018-07-23 09:41:43)

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora