Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-07-04 12:09:13

runnerss
runnerss
Zarejestrowany: 2018-06-06
Wiadomości: 58
Reputacja: +  0  -

Zylaki na nogach

Witam. Od dłuższego czasu próbuje zlikwidować żylaki na moich łydkach. Niestety u mnie w rodzinie problem żylaków jest dziedziczny. Próbowałem różnych środków, maści jak Lioton 1000 i nic mi nie pomagło. Słyszałem, że są podobno takie zabiegi, za pomocą których można zlikwidować żylaki. Ale one pewnie są bolesne i wymagają długiego czasu rekonwalescencji? Ktoś przechodził taki zabiegi? Przyznać się?

Offline

#2 2018-07-04 20:46:22

Mariusz44
Mariusz44
Zarejestrowany: 2016-11-25
Wiadomości: 12
Reputacja: +  0  -

Zylaki na nogach

Ja coś niecoś rozeznawałem. Skończyło się na wizycie u chirurga.
Można je usunąć operacyjnie na NFZ.Zabieg jest wykonywany pod narkozą, później przez dwa tygodnie nie wolno chodzić s później przez parę dni nie podnosić nic ciężkiego.
Najgorsze co zapamiętałem to informacja że żylaki później się wracają w innym miejscu.
Dlatego ja szukałem coś zastępczego i na razie znalazłem sposób który uszkodzone żyły zaklejają jakimś klejem, ale tego nie refundują i jest to dość drogie.

Offline

#3 2018-07-06 04:20:03

Kyllyan
Kyllyan
Zarejestrowany: 2010-07-29
Wiadomości: 96
Reputacja: +  3  -

Zylaki na nogach

do biegania ubieram skarpety (podkolanówki) kompresyjne…

--
[run-log.com]

Offline

#4 2018-07-09 09:07:13

Mistrzuu
Mistrzuu
Zarejestrowany: 2018-07-09
Wiadomości: 21
Reputacja: +  0  -

Zylaki na nogach

Pewnie tutaj pytasz sie o operację. Owszem taka operaca jest nieprzyjemna jak kazdy zabieg jednak w większości przypadków nie trzeba decydować sie na operację.Polecane są dwa sposoby usuwania zylaków, które sa o wiele bezpieczniejsze:
usuwanie laserowe
ewentualnie ablacja
skleroterapia
Zabiegi takie wykonuje się miejscowo ze znieczuleniem tak wiec nie jest to bolesne

Edytowany moderator (2018-07-23 12:48:44)

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora