Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-08-25 08:37:21

poliencja
poliencja
Zarejestrowany: 2017-08-25
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Bieganie po kontuzji kolana

Czesc! Biegam (a raczej biegalam) raczej tak dla relaksu niz w ramach jakiegoś specjalnego treningu. Z domu do parku, po parku i z powrotem. Pech chcial ze jakis czas temu miałam kontuzjowane kolano (nie przy bieganiu ale na rowerze). Bylam na badaniach i jest juz ok ale chcialabym zapytac czy mogę juz wrócic do mojego porannego joggingu (troche mi go brakuje

Offline

#2 2017-08-28 11:00:37

Ania_ABCfitness
Ania_ABCfitness
Zarejestrowany: 2014-07-23
Wiadomości: 13
Reputacja: +  0  -

Bieganie po kontuzji kolana

Przede wszystkim trzeba się upewnić, że kontuzja jest całkowicie wyleczona – skoro byłaś na badaniach, które to potwierdziły, nie widzę przeciwwskazań, aby powrócić do biegania. Pamiętaj, aby wznawiać trening stopniowo, zaczynając od mniejszych dystansów i mniejszej prędkości. Jeżeli poczujesz ból lub dyskomfort, będzie to sygnał, że jest jeszcze za wcześnie. Częstą praktyką stosowaną przez biegaczy po przebytej kontuzji jest trening na bieżni stacjonarnej – jej pas amortyzuje wstrząsy, przez co stawy są bezpieczniejsze niż w przypadku joggingu w terenie. Ponadto możesz na niej wybrać program dostosowany do swoich potrzeb i możliwości, a także na bieżąco kontrolować parametry takie jak prędkość, przebyty dystans czy tętno. Więcej zalet biegania na bieżni znajdziesz na naszym blogu: https://www.abcfitness.pl/zalety-biezni-ba16. W razie pytań służę radą

Offline

#3 2017-08-29 08:55:08

poliencja
poliencja
Zarejestrowany: 2017-08-25
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Bieganie po kontuzji kolana

A wiesz ze rozwazałam zakup biezni? Nawet mój rehabilitant sugerowal takie rozwiązanie ale to co patrzylam w internecie to kilka tysiecy kosztowały wiec nie moge sobie pozwolic, ta cala historia z kontuzjowaniem tez troche konto przeczyścila…

Offline

#4 2017-08-31 09:40:22

Ania_ABCfitness
Ania_ABCfitness
Zarejestrowany: 2014-07-23
Wiadomości: 13
Reputacja: +  0  -

Bieganie po kontuzji kolana

Ceny bieżni stacjonarnych są zróżnicowane w zależności od modelu i funkcjonalności. Dokonując zakupu bezpośrednio w naszym sklepie można liczyć na ceny promocyjne, które możemy zaproponować jako właściciel marki Sapphire. Na przykład nasz flagowy produkt - bieżnia Sapphire Jazz SG-2100T, która wygrywa rankingi porównywarek cenowych, kosztuje teraz 2199 zł zamiast 2550 zł. Oferujemy też możliwość spłaty sprzętu w ratach. Jeżeli będziesz zainteresowana, możesz skontaktować się z naszym biurem sprzedaży i dowiedzieć o szczegóły: 789 401 188.

Offline

#5 2018-10-23 13:40:02

runnerss
runnerss
Zarejestrowany: 2018-06-06
Wiadomości: 58
Reputacja: +  0  -

Bieganie po kontuzji kolana

Nie jest to niemozliwe. Sam jak uszkodziłem sobie kolano bałem sie,ze nigdy nie będę mógl wrocic do biegania, oraz do sportów. Jednak z miesiaca na miesiąc podczas rehabilitacji mój stan się poprawiał i mogłem sobie pozwolić na coraz więcej. Po pierwsze dobrze jest szarpnąć się na doświadczonego rehabilitanta, który powie Wam co i jak oraz dobierze ćwiczenia dla Waszych możliwości.

Po drugiej polecam opaski kompresyjne. https://www.os1st.pl Opaski takie chronią oraz zapobiegają nadmiernemu obciażeniu kolana. I taka opaska jest dobra przynajmniej na początek.

Edytowany runnerss (2018-10-30 09:36:04)

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora