Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-04-19 14:41:25

Papierowa
Papierowa
Zarejestrowany: 2018-04-19
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Buty do biegania

Co prawda widzę, że forum jest zabijane przez niesamowitą ilość spamu i tych całych ludzi od pozycjonowania stron, ale.

Czy któryś z nadal aktywnych użytkowników może mi doradzić w wyborze butów? Jakie firmy itp. Oczywiście mam zamiar wybrać się do sklepu biegacza, ale każda porada jest cenna na wagę złota.

(edit) szukając po stronach i bolgach, wpadłam na takie buty do biegania: link. Nie są to najki, ale cena naprawdę wygląda zachęcająco.

Edytowany Papierowa (2018-04-19 14:49:18)

Offline

#2 2018-04-23 22:27:08

myszka44
myszka44
Zarejestrowany: 2014-06-25
Wiadomości: 11
Reputacja: +  0  -

Buty do biegania

wszystko zależy od tego jak często będziesz w tych butach biegał. Jeśli rzadziej niż raz w tygodniu a nawet raz na miesiąc to rzeczywiście może nie ma sensu inwestować w buty dobrej jakości i te z Decatlona będą dobre.
Jeśli jednak będziesz biegać kilka razy w tygodniu po kilka kilometrów to wierz mi że lepiej dołożyć kilkadziesiąt złoty i kupić coś bardzo dobrego. Na pewno podziękują Ci stawy skokowe i stopy bo nie nabawisz się ich urazów.
Gdybym miała polecić jakiś konkretny model buta to pewnie miałabym problem bo nie ma jednych idealnych butów dla każdego. Na pewno warte rozważenia są buty New Balance. Mnie w nich biega się bardzo dobrze. Poszukałabym jakiś modeli w necie np. tu: https://www.ataf.pl/pr/116/0/new-balance Ja mam model New Balance ML597NEC Burgundy. Podeszwa wykonana jest z bardzo elastycznej pianki i bardzo komfortowo się w nich biega.

Offline

#3 2018-04-25 20:48:54

Mariusz44
Mariusz44
Zarejestrowany: 2016-11-25
Wiadomości: 12
Reputacja: +  0  -

Buty do biegania

Napiszę ze swojego doświadczenia, ale celowo nie użyję marki żeby nie było że reklama albo anty reklama.
Jak zacząłem biegać, biegałem w butach z około 100 złotych z sieciówki.
Po 6 miesiącach kontuzja, achilles, fizjoterapeutka zasugerowała że przy mojej wadze buty z amortyzacją.
Wybrałem się do sklepu z butami dla biegaczy, sprzedawca pomierzył, pooglądał jak biegam na bieżni.
Okazało się że nie jestem pronotorem, ale jedna stopa mi ucieka na bok - chyba pozostałość jakieś wcześniejszej kontuzji, wybrał mi buty do wagi i ze stabilizacją oraz amortyzacją, parę modeli różnych firm.
Przymierzałem i chodziłem na bieżni, w końcu wybrałem jednej firmy.
Po 3 miesiącach wymyśliłem że kupię sobie drugą parę na zmianę, wybrałem przez internet, tą samą firmę, model, tylko nowszej generacji.
Jednak zawiodłem się strasznie, w tej nowszej generacji inaczej są uszyte te oczka na sznurówki i po zawiązaniu bolała mnie noga. Musiałem je wymieniać.
Morał, pierwsze buty kupować pod nadzorem w sklepie, przez internet tylko sprawdzony model, inny model marsz do sklepu przymierzyć.

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora