Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-15 19:49:17

deejw
deejw
Zarejestrowany: 2013-01-13
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Trening biegowy a piłka nożna

Witam. Jestem początkujący dlatego chciałbym się dowiedzieć czy można połączyć bieganie z piłką nożną i siatkówką Trening piłki mam w poniedziałek i w czwartek po 2 godz.( jest to amatorski klub) a siatkówka w niedzielę ok. 2 godz. Dlatego chciałbym biegać w : wtorek,środę,piątek i niedzielę. Czy można to jakoś połączyć ? Nie ma żadnych przeciwskazań ? Mam jeszcze jedno pyt. Zacząłem biegać... Przebiegnięcie 15 minut nie było dla mnie problemem. Jednak na każdej stronie o bieganiu czytam że na początek przygody z bieganiem należy np. biegać 3 min i 3min. marsz . (5 powtórzeń) co daje 30 min. Więc jeśli czuję się na siłach to mogę zwiększać czas biegu z 15 min. do np. 16-18 ? Czy raczej pozostać przy tym planie 5/3min biegu /3 min marszu.
Pozdrawiam i proszę o udzielenie mi właściwych porad

PS: Dodam że jest to mój pierwszy post na tym forum

Offline

#2 2013-01-16 00:44:00

illus
illus
Zarejestrowany: 2010-09-27
Wiadomości: 45
Reputacja: +  0  -

Trening biegowy a piłka nożna

Witaj,
Większość planów dla początkujących jest skierowana do osób, które często nie miały kontaktu z żadną dyscypliną sportową - dlatego zaleca się stopniowe zwiększanie wysiłku by rozruszać organizm i przyzwyczaić go do wysiłku.
Skoro piszesz, że ćwiczysz grę w piłkę to przypuszczam, że posiadasz już jakiś poziom wytrenowania. Czyli nie ma sensu ćwiczyć 3min biegu/3min marszu skoro mówisz, że spokojnie robisz 15 min biegiem

Przeskocz o kilka tygodni w planie i zobacz jak sobie poradzisz.

Z łączeniem biegania z piłką osobiście nie widzę żadnych problemów. Pamiętaj tylko by jednak dać organizmowi czas na regenerację po wysiłku fizycznym, tak byś się nie przetrenował.

--
[run-log.com]

Offline

#3 2016-09-01 14:08:41

tracz33
tracz33
Zarejestrowany: 2016-09-01
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Trening biegowy a piłka nożna

Tak jak napisał kolega wyżej, bieganie w piłce nożnej to normalna sprawa, tylko trzeba pamiętać o odpowiednich formach regeneracji i czasie, który jest tu również istotny. Na pewno nie biegaj za dużo przed meczem, ponieważ wtedy stracisz siły na docelowy mecz. Warto jest jednak biegać po to, aby mieć lepszą formę i wydolność w meczach. Zapraszam na https://lvbet.pl/fame-mma

Edytowany tracz33 (2019-03-08 11:22:14)

Offline

#4 2018-12-14 04:25:39

arianapham
arianapham
Zarejestrowany: 2018-08-15
Wiadomości: 5
Reputacja: +  0  -

Trening biegowy a piłka nożna

Cieszę się, że znalazłem tego bloga. Dziękujemy za podzielenie się z nami, ja też zawsze uczę się czegoś nowego ze swojego wpisu. Piano Tiles 2

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora