Log your activites

Log your workouts. Add manually or import from files or devices (Garmin, Timex, TCX, GPX, KML, PWX, Fitlog).
Run-log.com on Android

Training plans

Whatever your motivation, find a training plan to suit your ability and goals. Activate it in your personal calendar.

Community

Add friends, see the notices on their training progress.
1 2 3
Join now / Sign in »
With Run-log.com you can track your running, cycling and other sports. It's fun, it's social and it's motivating.

Bieganie z GPS. Zegarki i telefony dla biegaczy.

Trening z GPS

GPS to technologia, która zyskuje ostatnio coraz większą rzeszę zwolenników wśród biegaczy. Bieganie z GPS sprawia, że nie potrzebujemy wyznaczać sobie tras biegowych, ani wykreślać ich na mapach, po to, żeby obliczyć przebiegnięty dystans. Podczas biegania, na wyświetlaczu urządzeń GPS oprócz czasu treningu, wyświetlany jest dokładny pomiar przebiegniętego dystansu, aktualne tempo naszego biegu, spalone kalorie, a także, jeżeli urządzenie na to pozwala, aktualny puls.

Po powrocie do domu całość można zaimportować w dzienniczku Run-log, oglądając na mapie dokładnie wyrysowany ślad naszej trasy biegowej, wraz z podstawowymi statystykami treningu.

GPS do biegania w komórkach

Urządzenia GPS dla biegaczy to coraz częściej nasze telefony komórkowe. Coraz więcej nowych telefonów wyposażonych jest w odbiornik sygnału GPS. W niedługim czasie zapewne będzie to jedna z podstawowych funkcji jaką będzie posiadał telefon.

Telefon wyposażony w GPS posiada specjalne oprogramowanie, pozwalające zarejestrować ślad naszej trasy. Programy trackujące, najczęściej zapisują dane w formacie GPX. Jest to format otwarty (darmowy), dlatego najpowszechniej stosowanym w urządzeniach GPS. Pliki w formacie GPX można zaimportować w naszym dzienniczku biegowym Run-log.

Zegarki biegowe GPS

Ostatnio, za sprawą coraz niższych cen, bardzo popularne stają się zegarki treningowe dla biegaczy z funkcją GPS. Największą zaletą takich zegarków, są ich nieduże rozmiary, są lekkie, i co najważniejsze - nie absorbują rąk biegacza, tak jak telefon komórkowy.

Jednym z bardziej popularnych zegarków GPS są urządzenia firmy Garmin. Od kilku lat bardzo pochlebne opinie zyskuje model Forerunner 305. W porównaniu z wyższymi modelami (Forerunner 310XT oraz Forerunner 410), ten GPS do biegania ma chyba najatrakcyjniejszą cenę oraz moim zdaniem najbardziej czytelny wyświetlacz.

Garmin wprowadził własny format danych - TCX, pozwalający na przechowywanie wielu treningów w jednym pliku. Każdy trening może zawierać ślad GPS oraz wszystkie parametry treningowe. Run-log umożliwia w sposób błyskawiczny importowanie treningów z pliku TCX, co może być ciekawą alternatywą dla osób, które nie lubią tracić czasu na dodawanie treningów ręcznie.

Rozpoczynam treningi >>>

blog comments powered by Disqus