Rejestruj treningi

Dodaj swoje aktywności ręcznie lub rejestruj treningi naszą aplikacją na system ANDROID. Możesz również zaimportować treningi z zegarków GPS GARMIN lub z plików w formacie TCX, FIT, PWX, GPX, KML, Fitlog.
Run-log.com on Android

Kalendarz treningowy

Wybierz odpowiedni plan treningowy dla dystansu, który zamierzasz pokonać i kondycji w której się znajdujesz. Ustal swoje cele treningowe, zaplanuj starty w zawodach.

Społeczność

Dołącz do naszej społeczności. Poznaj innych pasjonatów biegania. Podyskutuj na forum, umów się na wspólne treningi lub starty w zawodach.
1 2 3
Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

Bieganie dla początkujących

Bieganie

Bieganie to nasza pasja. Zbudowaliśmy portal biegowy, aby propagować bieganie - aktywność sportową, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku ani doświadczenia.

Aby biegać, nie trzeba wielkich nakładów pieniężnych, można to robić wszędzie, wystarczy chwila wolnego czasu, pozytywne nastawienie i zaczynamy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nie od dzisiaj wiadomo, że uprawianie sportu poprawia komfort psychiczny. Dotleniony mózg pracuje lepiej, wydajniej. Bieganie powoduje zwiększenie ilości Endorfiny (hormonu szczęścia), a zatem zwalcza stres, poprawia samopoczucie, daje mnóstwo życiowej energii, zadowolenia z siebie.

Regularny wysiłek fizyczny zwiększa wydajność enzymów, które rozkładają tłuszcze, pozwala zachować zdrową sylwetkę, jest najlepszym suplementem diety odchudzającej. Przy odchudzaniu, intensywność treningu nie jest tak bardzo istotna jak jego systematyka. Dla początkujących, spokojne bieganie, a nawet truchcik - dwa-trzy razy w tygodniu, powinien w niedługim czasie zaprocentować utratą zbędnych kilogramów.

Motywacja u początkujących biegaczy

Jednym z najlepszych sposobow na zwiększenie motywacji wśród początkujących biegaczy jest prowadzenie dziennika biegowego. Każdy biegacz ma możliwość dokumentowania swoich treningów dodając wpisy biegowe. Kierując się zasadą kolekcjonowania i systematyzowania osiągnięć, dbamy o samodyscyplinę i stopniowo podnosimy poprzeczkę. Dzienniczek udostepnia możliwość przeglądania swoich wszystkich biegów, a także statystyk treningowych. Statystyki w prosty sposób można porównać z własnymi wynikami z wcześniejszego okresu, można je również skonfrontować z rezulatami innych użytkowników, zyskując jednocześnie element rywalizacji.

Bardziej doświadczeni biegacze mają możliwość zarejestrowania swoich występów na imprezach biegowych oraz dodania swoich rezultatów osiągniętych na zawodach. Każdy użytkownik otrzymuje osobisty profil - kartę zawierającą wszystkie najważniejsze informacje związane z bieganiem (ostatnie biegi, statystyki treningowe, planowane starty oraz wyniki na zawodach). Taka karta jest swego rodzaju wizytówką biegową, którą możemy pochwalić się, udostępniając innym link do swojego profilu.

Zapraszamy do skorzystania z dziennika biegowego Run-log.com i życzymy sukcesów w bieganiu.

Rozpoczynam treningi >>>