Rejestracja / Logowanie »
Prowadź osobisty dzienniczek treningowy. Dodawaj aktywności, oglądaj statystyki, poprawiaj życiówki! Odszukaj znajomych, dołącz do naszej społeczności!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-15 10:10:49

pc147
pc147
Zarejestrowany: 2012-11-15
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Ja używam SIGMA RC1209 - bardzo dokładny pomiar pulsu a ponadto po odpowiedniej kalibracji mierzy pokonany dystans. Cena 250zł - godny polecenia.

--
[run-log.com]

Offline

#2 2013-03-04 18:45:47

magic343
magic343
Zarejestrowany: 2013-03-02
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

ja używam Civi- cos tam z Lidla i niestety gubi sygnał bardzo często! wymiana baterii skutkuje, tylko na kilka treningów! Chociaż rok wytrzymał ale już sie sypie! często wskazuje puls np 220 gdzie dla mnie około 180 to MAX , zamierzam kupic Sigma RC 1209!

Offline

#3 2013-04-14 07:43:04

DBucz
DBucz
Zarejestrowany: 2013-03-02
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Witam,
korzystam z RC1209 od zeszłego sezonu i postaram się jak najbardziej obiektywnie ocenić ten sprzęt.
Jeśli chodzi o pomiar pulsu nie można doczepić się absolutnie do niczego. Bardzo dokładnie i szybko reaguje na zmiany tętna , to mi bardzo pomaga w treningu - można dość szybko reagować na zmiany tętna. Po drugie DUUUUZy plus za chyba najbardziej wygodny pasek czujnika jaki zakładałem. podczas biegu niewyczuwalny więc bardzo komfortowy.
Co do pomiaru dystansu to mam mieszane uczucia. Jest to sprzęt BEZ GPS mierzy dystans za pomocą akcelerometru i należy Baaardzo dokładnie skalibrować urządzenie żeby pokazywał wartości poprawnie. Na szczęście sama kalibracja jest dziecinnie prosta. Minusem takiego rozwiązania są niewątpliwie błędy jakie pojawiają się w przypadku biegu w różnym tempie. pokazuje wtedy delikatnie przekłamane wartości. Przy poprawnej kalibracji ok 80-100m/5km
Słowem bardzo dobry sprzęt w niskiej cenie dla początkujących, w innych przypadkach kiedy potrzebna jest już dokładność dystansu, czy stosujemy trening np interwałowy i tempa polecam urządzenia oparte na GPS.
Jak już wspomniałem korzystam z tego sprzętu i jestem zadowolony ale powoli przymierzam się (finansowo przede wszystkim) do Garmina 310XT

Offline

#4 2013-05-08 14:54:29

Genek
Genek
Zarejestrowany: 2013-05-08
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Witam, chcę kupić sobie pulsometr z gps. myślę o garmin 310 albo timex ironman global. co Wy byście dla siebie wybrali?

Offline

#5 2013-05-15 15:28:38

Kyllyan
Kyllyan
Zarejestrowany: 2010-07-29
Wiadomości: 96
Reputacja: +  3  -

Pulsometr - jaki wybrać?


szukając w sieci "odkryłem" pulsometr Polar RS300X. kupię go sobie jak tylko wrócę z wyprawy.
ma wiele przydatnych bajerów, a zwłaszcza Polar OwnZone® – Indywidualna strefa tętna.

--
[run-log.com]

Offline

#6 2013-05-21 21:46:25

yffim
yffim
Zarejestrowany: 2013-05-21
Wiadomości: 1
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Poradźcie proszę, jaki kupić pulsometr.
Jako pierwszy nabytek używałam Beurera PM70 ale niestety nie był dla mnie odpowiedni przede wszystkim, wbrew opisowi nie uważam go za sprzęt dla kobiet – holter był bardzo niewygodny, miałam ustawioną najkrótszą długość a i tak był dość luźny i uwierał mnie – ponad 50% obwodu ciała była pod dość sztywnym i twardym plastikiem.
No i w moim przypadku wadą był brak możliwości ustawienia stref tętna – można tylko ustawić min i max puls.
To czego oczekuję od sprzętu to:
- wygodny holter z perspektywy kobiety, która musi do biegania nakładać solidny, podtrzymujący biustonosz, taki, który mogę umieścić pod stanikiem i będzie szybko łapał puls, bez przerw w komunikacji. Na elastycznym pasku, bez tej plastikowej części.
- możliwość indywidualnego wprowadzania pulsu max oraz definiowania kilku stref tętna (choć to drugie już niekoniecznie, bo przyzwyczaiłam sie do PM70 po prostu dobrze by było gdyby miał tą funkcję )ważne by było można zdefiniować choć jedną strefę, jak w PM 70.
- po zakończonym treningu pokazuje puls min, max i ile czasu spędziło się w wyznaczonej strefie, poniżej, powyżej, spalone kalorie.
Budżet do 300zł.

Offline

#7 2013-07-26 10:07:03

bart86
bart86
Zarejestrowany: 2013-07-26
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Witam, czy ta Sigma PC 15 ma taki najzwyklejszy w świecie STOPER? bo wszędzie piszą o tzw: funkcji zegarka, ale nigdzie o stoperze. Chodzi mi o taki podręczny żeby nie trzeba było uruchamiać całej maszynerii tego urządzonka, a tylko ciach i stoper działa. jest w nim taka funkcja? pzdr

Offline

#8 2013-07-27 19:17:43

bismarck
bismarck
Zarejestrowany: 2013-06-15
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Witam. Na stronie Sigmy możesz przetestować każdy z ich pulsometru. Mój brat używa Sigmy PC 15.11. Śmiało bierz. Jeżeli niepotrzebny Ci pomiar odległości to jest to najlepszy pulsometr w tej cenie.
Tutaj link do testowania możliwości urządzenia: http://www.sigmasport.com/en/produkte/pulscomputer/topline/pc_1511/demo/ [sigmasport.com]
Pozdrawiam

Offline

#9 2013-07-30 16:12:58

bart86
bart86
Zarejestrowany: 2013-07-26
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

żebym jeszcze wiedział o co chodzi na tej stronce.. a jak z tym stoperem? pzdr

Offline

#10 2013-07-31 00:24:49

bismarck
bismarck
Zarejestrowany: 2013-06-15
Wiadomości: 2
Reputacja: +  0  -

Pulsometr - jaki wybrać?

Normalnie pulsometr działa w trybie uśpienia - pokazuje godzinę i datę. Po przytrzymaniu przycisku startu uruchamia się tryb treningu - jak masz założony pas to widzisz tętno, a jak nie to pokazuje 0. Możesz kliknąć start i stoper zaczyna liczyć. Masz możliwość zapamiętania 50 okrążeń i dla każdego z osobna są dostępne wszystkie dane - spalone calorie, tętno max i średnie etc.

Offline

Stopka forum

Narzędzia moderatora